Ново у Бору – одржане обуке за основце из области Информационих технологија

IT сектор у Србији постаје најперспективнија и најатрактивнија привредна грана. У складу с тим у нашој школи одржане су обуке из области Html-a, Linux-a i AutoCAD-a за ученике седмог и осмог разреда Борских основних школа. Ученици су показали огромно интересовање и показали да су спремни да уплове у воде Интернет технологија, креирање WEB садржаја, рад на слободном софтверу, као и развој креативности кроз рад у AutoCAD-у. Обуке су одржали наставници електро групе предмета Зорица Стошић (Html) и Иван Милутиновић (Linux), као и наставници машинске групе предмета Дејан Јовановић (AutoCAD) и Милош Илић (AutoCAD). Сви су се сложили да су ученици спремни да наставе са радом у поменутим областима, да се усавршавају и у будућности граде успешне каријере као администратори рачунарских мрежа, програмери, електротехничари, или машински техничари и инжењери.

Велико интересовање које су ђаци показали за све обуке доказ је да су рад и интеракција са ученицима на високом нивоу, да уливају поверење ученика и да је управо ова школа њихов будући избор. Свим полазницима курсева држимо палчеве да са што бољим успехом заврше школску годину, а будућим средњошколцима желимо пуно успеха на завршном испиту.
Срећно!