Stručna praksa učenika Mašinsko-elektrotehničke škole u Bragi, Portugalija u okviru akreditovanog Erasmus+ projekta 2023-1-RS01-KA121-VET-000117561

U okviru akreditovanog projekta 2023-1-RS01-KA121-VET-000117561 15 učenika iz sva 3 područja rada (elektrotehnika, mašinstvo i saobraćaj) u pratnji 2 nastavnika, Sanele Paunović i Aleksandre Ristić, i psihologa škole su trenutno u Bragi, Portugalija.

Oni će u periodu od 14.04. do 25.04. biti na stručnoj praksi, u odgovarajućim preduzećima, u okviru svojih područja rada. Takođe, psiholog škole Milica Zdravković će biti u poseti srednjim stručnim školama u Portugaliji, gde će videti kako funkcioniše portugalski školski sistem.

Učesnici će pored radnih obaveza imati i kulturne obilaske i obići Porto i Lisabon, kao i Bragu i njenu okolinu.

U toku prvog dana obišli su Bragu i njenu okolinu. Već tokom prvog dana upoznali smo grupe učenika iz Rumunije, Hrvatske i Slovačke i sklopili nova prijateljstva. Javljaćemo se narednih dana sa novim utiscima, sa radnih mesta, ali i iz svakodnevnih aktivnosti.